2015 İzmir Kalemlik FT Sonuçları

Re: 2015 İzmir FT Sonuçları

Mesajgönderen kostok » 19 May 2015 11:27

İzmir ekibine böylesine güzel bir parkuru hazırladıkları için ne kadar teşekkür etsek azdır, hem şimdiye kadarki en zor hem de en lezzetli parkurda yarıştık, ayrıca her zamanki gibi bizi yine çok güzel ağırladılar. Mesafelerin genelde orta ve uzak olması daha keyif vericiydi. Diğer şehirlerdeki arkadaşlarımız ile de bir araya gelme imkanımız olduğu için dolu dolu 2 gün geçirdik. Dereceye giren arkadaşlarımı kutluyorum
sevgiler saygılar
Resim
Kullanıcı avatarı
kostok

Takım: HAVALI KUVVETLER
Gerçek İsim: Emre Başkaşkır

Mesajgönderen Moltak » 19 May 2015 18:15

Bu yarışmada malesef aranızda olamadım sınavlarım yüzünden ilk başta Erdinç Abiyi İlker Abiyi ve Erhan abiyi ve bütün yarışmacıları tebrik ederim.Zorlu ve güzel bir parkur hazırladıklarından dolayı İzmir takımına teşekkürler.Kısmet ise bir dahaki yarışmada görüşmek üzere
AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo
Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40
AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2
Kullanıcı avatarı
Moltak

Gerçek İsim: Onur Şahin

2015 İzmir FT Sonuçları

Mesajgönderen ilkererinc » 19 May 2015 19:42

Keyifli ve çekişmeli bir müsabakayı geride bıraktık. Bu müsabakaya varlıkları ile renk katan dostlarıma teşekkür ederim.

Hemen ardından büyük özveri ile her ayrıntıyı her hususu en iyiyi hedefleyerek hazırlayan takım arkadaşlarıma teşekkür etmek isterim.

Bu parkurun hazırlanmasının mekan tespitinin ardından sadece Kalemlik'de yakşaşık 30 kişi/gün sürdüğünü bilmenizi isterim.

Montaj öncesinde hedefler, platformlar, cisimcik, kupa, madalya, kapı kazıkları, skor kartları, ipler, boyalar, kronometreler gibi onlarca ihtiyaç kaleminin tedarik edilmesinde sorumluluk alan arkadaşlarımın harcadıkları mesaiyi bilemediğimden hesaba katmıyorum. Ama şunu çok iyi biliyorum ki, ellerinden gelenin en iyisini yapabilmek için her bir detayı düşünüp istişare ettiler. Bu sorumluluk bilinçleri ve gayretleri için hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim.

İlk günkü partnerim Kamuran Bey ve parkur süresince yardımcımız olan Bartu'ya keza ikinci gün parkuru beraber koştuğumuz Mehmet kardeşim ve bize yardımcı olan kıymetli eşine teşekkür ederim. Parkuru sizlerle beraber huzur içinde koşmanın benim açımdan büyük bir mutluluk olduğunu bilmenizi isterim. Sağolun varolun.

Müsabaka sonuçlarına baktığımda, parkurun dizayn edilmesi aşamasında üzerinde önemle durduğumuz parkurun güçlük derecesinin tespiti hususunda güzel bir denge tutturmuş olduğumuzu görüyorum. Üst orta ve alt sıralarda yarışmacıları iyi ayıran bir parkur kurabilmişiz. Önümüzdeki müsabakaları düzenleyecek arkadaşlarıma rehber olması açısından ifade etmek istiyorum; parkuru yeniden tasarlayacak olsaydım, orta seviye hedeflerin güçlük derecesini bir kademe yukarı taşımayı düşünürdüm.

Müsabaka esnasında memnuniyetle gözlemlediğim bir hususun altını çizmek isterim: Müsabakanın sonlarına doğru biraz taviz verilse de emniyet kurallarına ve parkur sukunetine en fazla hassasiyet gösterilen müsabakaydı. Ayrıca hakeme hiç ihtiyaç dıyulmadı ki bu sebeplerle hepinize göstermiş olduğunuz olgunluktan dolayı bir kez daha teşekkür etmek isterim.

Genel olarak bütün yarışmacıların kendilerini geliştirdiklerini memnuniyetle gözlemledik. Erhan Ay, Didem Öztürk, Sinan Getboğa, Halil Özçömlekçi kürsü yaparak başarılarını taçlandırma imkanı da buldular. Emre Başkaşır ve Adem Bilgin kendilerine üst sıralarda yer buldular.

Keza Erdinç, Adana müsabakasının ardından gelişme kaydeden arkadaşlarımızdandı :)

Önümüzdeki müsabakaların çekişmeli ve bir o kadar zevkli olacağını şimdiden söyleyebilirim.

Her müsabakanın ardından dediğimiz gibi: Keşke önümüzdeki haftasonu da bir müsabaka olsaydı...

Sağlıkla kalın.
Steyr Challenge FT & Sightron SIII 10-50x60

Resim Resim Resim
Resim Resim Resim
Resim Resim Resim Resim
Kullanıcı avatarı
ilkererinc
ŞAMPİYON

Takım: FTBRİZMİR
Gerçek İsim: İlker Erinç

Mesajgönderen Erhan Ay » 19 May 2015 22:46

İzmir ekibi arkadaslar evlerinden 100km uzakliktaki bu doga harikasi mekanda bu derece profsyonel ve donanimli bir yarisma parkuru hazirlayarak hepinizin takdirini fazlasiyla haketti.samimi ve sicak ev sahiplikleride takdire şayan.
Emegi gecen herkese tesekkurlerimi sunuyorum.boyle guzel bir atmosferde bu spora gonul veren dostlarla vakit gecirmenin keyfi anlatilmaz yaşanir.
Zorluk derecesi bu denli yuksek olan parkurda yarismak inanilmaz zevkliydi.boyle bir yarismada basari gostermek beni ayrica mutlu etti.
Derece alan arkadasları,a takimini ve tum yarismacilari tek tek kutluyorum.bu yarismaya katilmayi isteyipte gelemeyen dostlarinda katilimiyla bir sonraki musabakalarda gorusmek uzere.hepinizi seviyorum.
AA FTP 900 + Leupold Competition 45x45
FX Impact 6.35 + Hawke ED 10-50x60 TMX

Resim Resim Resim Resim
Kullanıcı avatarı
Erhan Ay

Takım: A TAKIMI
Gerçek İsim: Erhan Ay

Mesajgönderen bsR » 20 May 2015 00:04

Yarışmayı tasarlarken bir excel dosyası oluşturduk, her kulvarın kill size'ı, mesafe aralıklarını ve pozisyonunu işaretledikçe, ana bir tabloda sayılar artıyordu, aynı zamanda bir diğer özet tabloda da kuralların izin verdiği sayıları, limit mesafeleri..vs geçip geçmediğimizi kontrol edebiliyorduk.. Böylece kurallar dahilinde, dengeli, ne abartı zor ne de seçiciliği az bir parkur yapmamızın önüne geçtik..

Bugüne kadar katıldığım müsabakalarla kıyaslarsam; bugüne kadar yapılan ulusal müsabakalar içinde en seçici parkur olduğunu söyleyebilirim, üst seviye atıcıyı biraz daha ayırabiliyordu, ama aynı şekilde orta seviye atıcılarında belli bir skoru yakalayabileceği parkurdu.. 2014'te katıldığımız ve Estonya'da tertiplenen Avrupa Şampiyonası'ndaki 3 parkurda bundan zordu diyebilirim, dolayısıyla İzmir FT parkuru zordu ama daha zorları da var, ha şu var Estonya'daki parkurlar da gereğinden fazla zordu, hatta pek çok ülkeden eleştiri almışlardı bu yüzden.. Bu açıdan bakınca hazırladığımız parkur uluslararası standartlarda, dengeli, seçici ve iyi planlanmış bir parkurdu diyebilirim rahatlıkla..

Yarışma özeti;
---------------------------------
Kill Size'a Göre:
15mm --> 5
25mm --> 7
40mm --> 38
Toplam: 50
Pozisyonlara Göre:
Serbest --> 40
Diz çökerek --> 4
Ayakta --> 6
Mesafeye Aralıklarına Göre:
8-20m --> 18
20-35m --> 11
35-40m --> 9
40-50m --> 12
G. Başar ÖZTUNA
WRABF Türkiye Temsilcisi
ERABSF Türkiye Temsilcisi
WFTF Türkiye Temsilcisi
EFTF Türkiye Temsilcisi & Yönetim Kurulu Üyesi

Resim Resim

Steyr LG110 FT & Sightron SIII 10-50X60 FTIRMOA
"The greatest education in the world is watching the masters at work"

Resim
Kullanıcı avatarı
bsR
ADMIN / FOUNDER / OWNER

Gerçek İsim: G. Başar Öztuna

Mesajgönderen ilkererinc » 20 May 2015 00:36

Mesafeleri not alsaydık keşke. Troyer'ini hesaplayı verirdik :(
Steyr Challenge FT & Sightron SIII 10-50x60

Resim Resim Resim
Resim Resim Resim
Resim Resim Resim Resim
Kullanıcı avatarı
ilkererinc
ŞAMPİYON

Gerçek İsim: İlker Erinç

Mesajgönderen impo » 20 May 2015 14:38

Her zaman olduğu gibi keyifli, eğlenceli bir yarışma oldu.Öncelikle yarışmayı düzenleyen İzmir ekibine teşekkürler.Çok güzel bir mekan ve harika parkurlar.Benim için en önemli kısım, bu yarışmalar vesilesi ile dostlarla birkaç gün geçirmek ve sohbet etmekti.Bu imkanı sağlayanlara tekrar teşekkür ediyorum.
Troyer ortalaması hesaplandığı taktirde 35 civarı bir ortalama çıkacağını, yani zor kategorisinde bir yarışma olduğunu tahmin ediyorum.Yüksek skor yapanlar gerçekten bu dalda önemli mesafe kat etmiş diye düşünüyorum.Önümüzdeki yaz aylarında uluslararası FT şampiyonasına gidecek ekibimize şimdiden başarılar diliyorum.
Resim Resim
Kullanıcı avatarı
impo
ŞAMPİYON

Takım: FİLİNTALAR
Gerçek İsim: Taylan Alyürük

Mesajgönderen hamatum » 21 May 2015 14:51

İlk yarışmam olmasına rağmen çok keyif aldım. Yeni arkadaşlarla tanışmak ve yarışma deneyimini tatmak çok güzel. Emeği geçen herkese ve özellikle de FTBR takımına içte teşekkürler.
Bu arada Selen hanım gelecek vadediyor.
HW97K .177 & Falcon MT50 10-50x60
Steyr Challenge FT & Nikko Stirling Diamond 10-50x60

Resim Resim
Kullanıcı avatarı
hamatum

Takım: HİT
Gerçek İsim: Ömer Akçalı

Mesajgönderen Sezgin ŞAHİN » 21 May 2015 16:24

Şampiyon tebrikler
Walther LG 300 XT & Schmidt&Bender 12,5-50x56 FT II
Kullanıcı avatarı
Sezgin ŞAHİN

Takım: BROTHERS TEAM
Gerçek İsim: Sezgin Şahin

Mesajgönderen Sezgin ŞAHİN » 21 May 2015 16:26

2. İlker in amansız takibi sürüyor tebrikler.
Walther LG 300 XT & Schmidt&Bender 12,5-50x56 FT II
Kullanıcı avatarı
Sezgin ŞAHİN

Takım: BROTHERS TEAM
Gerçek İsim: Sezgin Şahin

ÖncekiSonraki

Dön Müsabaka Sonuçları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir