FT disiplininde Atış Eldiveni kullanımı

Bilginizi paylaşın, merak ettiklerinizi sorun..

FT disiplininde Atış Eldiveni kullanımı

Mesajgönderen arth-wader » 29 Eyl 2017 18:14

merhabalar;

FT disiplininde ceketin kullanımı gıbı atıs ıcın ozel eldiven kullanımıda populer bır aksesuar.

Resim

bu eldıvenın en buyuk artısı uzun bır parkur ıcerısınde farklı pozısyonlarda atıs yapan atıcının eklemlerınde olusan yorgunluk ıle genel olarak salınımın artmasını onlemek. kısacası eldıvenın sabıt yapısı ıle eldekı kasların yorgunlugundan olusan salınmı azaltmak.

Resim

Resim
AirArms FTP900, Sightron FTMH 10-50x60, OO-kuma custom parts

Resim Resim
Kullanıcı avatarı
arth-wader

Takım: HAVALI KUVVETLER
Gerçek İsim: Artun Kocaman

Re: FT disiplininde Atış Eldiveni kullanımı

Mesajgönderen ertogrul » 29 Eyl 2017 18:19

eldiven tecrübem olmadı ama gerekli olduğunu düşünüyorum. FT sporunun olmazsa olmazların arasında bence... Aksesuar candır...
Kullanıcı avatarı
ertogrul

Re: FT disiplininde Atış Eldiveni kullanımı

Mesajgönderen impo » 29 Eyl 2017 19:08

Özellikle ayakta ve diz çök pozisyonunda silahın elden kaymaması çok önemli.Resimdeki 10 metrecilerin eldivenlerinden almıştım fakat rahat edemediğim için kullanamadım.Daha sonra spor mağazalarında satılan fitness eldiveni diye geçen yarım eldivenlerden alarak kullandım.Çok iyi olmasada hem biraz ter vs yüzünden kaymayı azaltıp, hemde soğuktan koruyordu.En son Maestro Design'dan yazlık ve kışlik eldiven setlerinden alıp kullandım.Sağlaklar için tüfeği taşıdıkları sol ele giyildiğinde silaha vantuz gibi yapışıyor.Sağ elede yazlık olanlardan taktım, oldukça ince ve parmaklar kesik olduğu için hareketi pek fazla kısıtlamıyor.Fakat gördüğüm ve tecrübe ettiğim kadarı ile tetik eline eldiven giymek pek tercih edilesi değil.
https://www.maestro-design.co.uk/produc ... ft-gloves/
Resim Resim Resim
Kullanıcı avatarı
impo
ŞAMPİYON

Takım: FİLİNTALAR
Gerçek İsim: Taylan Alyürük

Dön Teknik Danışma / İpuçları / Eğitim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir