Spyderco Sharpmaker İnceleme

Sahip olduğunuz ve kullandığınız ekipmalarla ilgili değerlendirmeleriniz..

Spyderco Sharpmaker İnceleme

Mesajgönderen Moltak » 28 Eki 2015 20:58

Birçok bileme taşı kullandım hiçbirinde istediğim verimi alamadım.Kullandığım taşlar girit(yağ taşı) Alüminyum oksit taş. 3000-8000 grit 2 yüzlü japon whetstone. en son olarak paraya kıyıp Spyderco Sharpmaker ı aldım.Kutu içeriği olarak2 tane farklı gridte taş ile gelmekte 1 tanesi brown medium stone diğeri ise fine stone(beyaz renkli) ilk denememde acımasızca her türlü iş için kullandığım opinel carbone no 7 de denedim harika bir sonuç verdi kol kılımı dokunduğu anda ucuruyor.2. denememde cold steel mini recon da yaptım fabrika çıkış ağzını bozmadan eski keskinliğine getirdim.Asıl denemek istediğim ama ablama hediye ettiğim spyderco ladybug da deneyemedim.Özellikle benim gibi yüksek kaliteli bıçak koleksiyonu yapıp kullanmaya kıyamıyorsanız tavsiye ederim asla ağzını mı bozarım acaba derdi olmadan gönül rahatlıyla kullanıp eski haline bileyleyebilirsiniz.

kutu içeriği:
2 adet farklı gritte taş
2 adet el koruma çubukğu
birçok farklı açıda bileme seceneği ile.

http://i.hizliresim.com/NWDAOg.jpg

Not:Elinizde bileylemeyi yapamadığınız bıçaklarınız var ise ücretsiz olarak bileyleyip size gönderebilirim.
AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo
Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40
AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2
Kullanıcı avatarı
Moltak

Gerçek İsim: Onur Şahin

Re: Spyderco Sharpmaker İnceleme

Mesajgönderen ferhat » 28 Eki 2015 22:22

Öncelikle hayırlı olsun yıllardır bende girit taşı ve son yıllarda su taşı ile elde bileme yapıyorum, eğer acıyı doğru olarak ayarlarsanız bunlarla da çok güzel sonuçlar elde edilebilir, benim genellikle tavsiyem uzak doğu sitelerindede satılan açılı bileme aletidir https://youtu.be/T_YabAoORcU
Hatsan AT44 .177 & Walther 8-32x56
Kullanıcı avatarı
ferhat

Takım: FTBRİZMİR
Gerçek İsim: Ferhat Artık

Re: Spyderco Sharpmaker İnceleme

Mesajgönderen Moltak » 28 Eki 2015 22:45

teşekkür ederim ferhat abi evet spyderconunda açılı bileme sistemi var 40 ve 30 derece olmak üzere yani 15-15-20-20 ve birçok fark eşya bileme seçenekleride var.Su taşını kullandım GRINDER marka 3000-8000 grit arası ama istediğim sonucu fazla vermedi ayrıca iyi kaliteli bıçakları yanlış açı ile bilemektek cekindim.Şu anki sonuçtan çok mutluyum Yakın zamanda deri bulabilirsem bir tane deri masat yapıp vaktimde olursa bunun üstüne birde onu denicem.Bu sene çok yoğun olduğum için hiçbirşeye vaktim kalmadı.
AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo
Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40
AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2
Kullanıcı avatarı
Moltak

Gerçek İsim: Onur Şahin

Dön Ekipman İnceleme / Test

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir