Serdar Havsut (serdarhavsut) röportajı

Ulusal/uluslararası şampiyonlarla ve camianın önde gelenleriyle yapılmış çok özel reportajlar..

Serdar Havsut (serdarhavsut) röportajı

Mesajgönderen bsR » 15 Haz 2013 13:43

Serdar Havsut (serdarhavsut)

Resim

2012 yılı FT Şampiyonası İstanbul ayağı galibi.. Ülkemizde düzenlenmesi muhtemel tüm FT müsabakalarının olası favorilerinden biri.. FT denince ilk akla gelen isimlerden.. İş yoğunluğunda bizlere zaman ayırıp sorularımızı cevapladığı için kendisine çok teşekkür ediyoruz..

Hangi Takım/Kulüp adına yarışıyorsunuz?
Ankara'da buluna A Tkımı üyesi aynı zamanda takım kaptanıyım.

Şuan FT için kullandığınız silah nedir?
FT’lere Daystate mk4 Panther marka .22 lik silahımla katılıyorum , ama bundan sonraki yarışmalara AirArms MPR ile katılmayı düşünüyorum , silah üstündeki iyileştirmeleri bitirince bundan sonraki müsabaka silahım o olacak 

Peki FT tüfeğinizdeki dürbün tercihiniz nedir?
Şu an için Nikko Strling Diamond serisi 10-50x60 dürbün kullanıyorum.

Pellet seçiminiz nedir?
Pellet seçimi atış türüne ve mesafeye göre değişiklik gösterebiliyor ama genel olarak jsb firmasına ait olan FX ve AA markalı pelletleri tercih ediyorum.

Hangi sıklıklarla atış yapıyorsunuz?
Malesef iş yoğunluğundan dolayı pek fazla atış yapma imkanım olmuyor , genelde yarışma önceleri kısa süreli antremanlarla telafi etmeye çalışıyorum.

Nekadar zamandır FT atıcılığıyla ilgilisiniz?
Havalı silaha olan ilgim çok uzun yıllar öncesine dayanıyor fakat FT geçmişim çok fazla diyemem yaklaşık iki yıldır bu branşla ilgiliyim.

Bugüne kadarki önemli müsabaka dereceleriniz nelerdir?
2012 İstanbul birinciliği ve 2012 Ankara ikinciliği , İzmirde malesef dikkate alınacak bir derece yapamadım..

Bugüne kadarki en keyif aldığınız müsabaka hangisiydi?
Tabiki takım olarak düzenlediğimiz 2012 Ankara Müsabakası.

Bir müsabaka öncesinde herhangibir özel hazırlık yapıyor musunuz?
Yapmış olduğum özel bir hazırlık yok , mümkün olduğunca farklı mesafelerde atış yapmaya çalışıyorum..

İlk havalı silahınız neydi?
2008 yılında 4,5 mm gamo cfx almıştım. Çocukluğumdada silahlarım olmuştu fakat markasını hatırlayamıyorum.

FT atıcılığının en zor yanı sizce nedir?
Bence FT nin en zor yanı değişken hava durumu ve yarışma psikolojisidir, geri kalanları tolere etmek mümkün..

Onsuz yapamayacağınız favori ekipmanınız nedir?
Parallaks tekeri..

FT atıcılıkla ilgilendiğiniz dönemdeki en unutulmaz anınız nedir?
Şu an için unutulmaz bi anım yok..

Bugüne kadar aldığınız en iyi tavsiye neydi?
Zaman zaman tavsiyeler aldığımız oluyor fakat en iyi ve en kötü diye değerlendirme yapmak zor..

Bugüne kadar aldığınız en kötü tavsiye neydi?
-

Field Target disiplinine yeni başlayan bir atıcıya verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir?
Malesef insanlarımızda güçlü silaha olan bir tutku var , benim tavsiyem güçlü ve stabil olamayan silahlardansa , daha düşük güçte ve stabil silahlara yönelmeleri olacaktır. Bu iş için çok para harcamaktansa ellerindeki ekipmanı FT’ye uygun hale getirmeleri olacaktır.

2013 sezonu için hedefleriniz/ beklentileriniz nelerdir? Son cümleleriniz?
2013 ve bundan sonraki sezonlarda daha profesyonel yarışmalar organize edilmesi ve daha fazla katılımcıya ulaşılması, Türkiye'nin de bu branşta uluslar arası yarışmalarda yer almasıdır..
G. Başar ÖZTUNA
WRABF Türkiye Temsilcisi
ERABSF Türkiye Temsilcisi
WFTF Türkiye Temsilcisi
EFTF Türkiye Temsilcisi & Yönetim Kurulu Üyesi

Resim Resim

Steyr LG110 FT & Sightron SIII 10-50X60 FTIRMOA
"The greatest education in the world is watching the masters at work"

Resim
Kullanıcı avatarı
bsR
ADMIN / FOUNDER / OWNER