NAMLUNUN PELET SEÇMESİ ÜZERİNE BİR ÖRNEK

NAMLUNUN PELET SEÇMESİ ÜZERİNE BİR ÖRNEK

Mesajgönderen impo » 25 Ağu 2013 17:19

Steyr'le uzun bir süredir 15,89 JSB gri kapaklı peletleri kullanıyordum ve silah gayet isabetli atıyordu.Son kalanlarıda yarışmada kullanması için Rehşan'a verdikten sonra elimde kalmadığı için yine JSB'nin 15,89 kırmızı kutulu olanlarını kullanayım dedim.50 metrede yaptığım atışlarda grupmanlar oldukça kötü çıktı.Bu isabet bozukluğunun peletle bu kadar ilgisi olamaz sonuçta bu da JSB diye düşünüp neredeyse silahın regülatör, çekiç yayı, hızı v.s ayarları ile oynamayı düşündüysemde aklıma yanımda bulunan oldukça eski tarihlerde aldığım 5,51 AA 16 grain peletleri denemek geldi.Bu peletlerle aynı şartlarda yine 50 metre grupmanı tatmin edici olunca sorunun pelet namlu uyuşmazlığı olduğu meydana çıktı.Her nedense Steyr kırmızı kutulu yeni nesil JSB'leri güzel atmıyor.

Resim
Resim Resim Resim
Kullanıcı avatarı
impo
ŞAMPİYON

Takım: FİLİNTALAR
Gerçek İsim: Taylan Alyürük

Re: NAMLUNUN PELET SEÇMESİ ÜZERİNE BİR ÖRNEK

Mesajgönderen bsR » 26 Ağu 2013 04:07

Taylan Abi merhabalar;

Özellikle 5,51 AA pelletler ile yaptığın 50m grupları harikulade gerçekten.. Ankara yarışında silahın Steyr mı olacak yoksa? :) Referans teşkil eden değerli paylaşım için ayrıca teşekkürler.

Diğer taraftan şu sıralar bahsettiğin kutu farkları gibi konularla ilşkili olabilecek yazdığım bir yazı var, benim görüşüme göre kutuların arkasındaki etikette bulunan batch (lot) numaralarının ne anlattığı da önemli bu farklılıkları çözebilmek için-->

http://www.ftbrturk.com/viewtopic.php?f=12&t=168&p=573#p573
G. Başar ÖZTUNA
WRABF Türkiye Temsilcisi
ERABSF Türkiye Temsilcisi
WFTF Türkiye Temsilcisi
EFTF Türkiye Temsilcisi & Yönetim Kurulu Üyesi

Resim Resim

Steyr LG110 FT & Sightron SIII 10-50X60 FTIRMOA
"The greatest education in the world is watching the masters at work"

Resim
Kullanıcı avatarı
bsR