AR20 vs. AR20FT / SEÇİM

AR20 vs. AR20FT / SEÇİM

Mesajgönderen gumush » 28 Oca 2014 13:10

Merhaba ,

AR20 Silver yada AR20FT modelini almayi istiyorum. ( net fiyat bilgisi alamadim henuz ).

Aklimdakiler ilk olarak 10mt standardinda da bir silahim olsun. Gucu oyle abartili olmayabilir. Turkiyedeki AR20FT 7.5J mu 16J mu emin degilim. Aklimda s400 MPR , LG110 vardi. Ama fiyatlari nedeniyle simdilik aklimda AR20'var.

Aralarindaki bildigim farklar ;
Silver daha uzun namlu , alu tup ( hacim ? ) , diopter , 7.5J ,
FT daha kisa namlu , celik tup ( hacim ? , ama daha agir ) , diopter yok durbun ile geliyor ( tr'de o sekilde mi emin degilim ) , 7.5 yada 16J.

FT yerine silver alip sonra yurt disindan 16J icin regulator ve hammerhead temini daha mantikli geliyor simdilik. Bu sekilde her iki guctede silahim olmus olacak. Turkiyedeki ar20ft 7.5J ise o zaman daha kotu , onu alirsam yine 16J icin aparatlari alacagim. Bu sefer diopter'den olmus olacagim birde daha kisa namlu olacak.

FIkir ve onerilerinizi bekliyorum. Yanitlariniz icin simdiden tesekkur ederim.

Tabii dikkate almadigim masraflar tup , tup tasima cantasi , dolum aparatlari , optik :(
gumush

Gerçek İsim: Hikmet Gümüş

Re: AR20 AR20FT arasinda secim...

Mesajgönderen gumush » 01 Şub 2014 22:07

Kararimi AR20 Silver'dan yana verdim. Bu sekilde siparis ettim. Yaninda 16j icin uygun hammerhead ve regulator'de gelecek. Boylece iki turlude kullanabilecegim. Benim icin artisi diopterin gelmesi , alu hafif tupun gelmesi. Eksisi tupun hacminin daha az olmasi.
Ama diger masraflar duruyor hala , tup , canta ve en onemlisi para ayiramayacagimi dusundugum optik :)
gumush

Mesajgönderen ilkererinc » 03 Şub 2014 15:00

Hayırlı olsun.

Şöyle ifade edeyim; geriye sadece üç nal ile at kalmış...
Steyr Challenge FT & Sightron SIII 10-50x60

Resim Resim Resim
Resim Resim Resim
Resim Resim Resim Resim
Kullanıcı avatarı
ilkererinc
ŞAMPİYON

Takım: FTBRİZMİR
Gerçek İsim: İlker Erinç

Mesajgönderen gumush » 03 Şub 2014 17:06

Abi cok iyidi. Aslinda haklisiniz , onceki deneyimimden de bildigim bu alanlda alim , arastirma , satin alma sureci bir sonu olmayan bir surec. Ama en azindan bir yerlerden basliyorum.
gumush

Dön Walther/Hämmerli

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir