2015 yılı hedefleriniz?

Neyi, ne zaman, nerede, ne kadara, neden, kaç tane..?

2015 yılında outdoor havalı silah sporları adına yapmak istediklerin neler?

Tüm ulusal müsabakalara katılmak..
14
54%
Tüm ulusal müsabakalara ve en az bir uluslararası müsabakaya katılmak..
5
19%
Keyif için atıyorum, hafta sonları arkadaşlarla mangalımı yaparken, üç-beş sıkıp rahatlamak..
6
23%
Uçana, kaçana, şişeye, tavaya atmak..
0
Oy yok
2015’te spora ara vereceğim..
0
Oy yok
Diğer faaliyetler (lütfen açıklayınız)
1
4%

Toplam oy : 26

Re: 2015 yılı hedefleriniz?

Mesajgönderen ilkererinc » 11 Ara 2014 03:08

Ben de atıcılığa spor olarak bakmaktayım. Başladığım günden bu yana bütün ulusal müsabakalara katıldım. Hatta bütün uluslar arası müsabakalara da katıldım :D Müsabakaların atıcının kişisel gelişiminde çok belirleyici olduğunu düşünüyorum. Gerek uluslar arası müsabakalara katılabiliyor olmamız ve gerekse ulusal müsabakaların standartlarını uluslar arası müsabaka standartlarına giderek yaklaştırıyor olmamız çok memnuniyet verici. Türkiye'de bu sporun temel taşlarını yerleştiren bir kuşağa dahil olduğumuzu düşünüyorum. Bu ayrıca gurur verici bir husus. İmkanlarımın müsaade ettiği ölçüde ulusal ve uluslar arası müsabakalara katılmayı arzuluyorum. İnşallah yüksek katılım gösterebildiğim bir sezon olur.
Steyr Challenge FT & Sightron SIII 10-50x60

Resim Resim Resim
Resim Resim Resim
Resim Resim Resim Resim
Kullanıcı avatarı
ilkererinc
ŞAMPİYON

Takım: FTBRİZMİR
Gerçek İsim: İlker Erinç

Mesajgönderen hik13 » 11 Ara 2014 13:13

Herkese Merhaba
Ateşli Silahlara merakım ve Ülke deki ateşli silahların önündeki engeller beni buralara kadar getirdi...
Keyif için atıyorum.... seçeneğini işaretledim.
Benim için önemli olan bu camiada tanıdığım kişiler ile birlikte olmak, sohbet etmek, ve ortak olan hobimizi de yaşamak
Hatsan AT 44 .177 & Hawke 8-32X56
Resim
hik13

Gerçek İsim: H. İbrahim Karayuksel

Mesajgönderen enickma » 11 Ara 2014 13:21

Ben atıcılığa spor olarak baktığımda yakın çevrem tarafından "en sonunda oturduğun yerden yapabileceğin bir spor bulmuşsun :)" şeklinde iğneli eleştirilere maruz kalsam da, bu konuda kesinlikle İlker Bey'in görüşlerine katılıyorum.

Fakat spor da olsa, neticede bu aktiviteden geçimimizi sağlamıyoruz. Birincil işimiz bu olmadığı için, herkesin hayatını kazandığı farklı bir uğraşı-mesleği olduğu açısından ele alırsak keyifli bir hobi sporu tanımı yapmak daha doğru oluyor.

Burada önemli olan mesele keyiftir, sosyal bir faaliyetten maksimum keyif alabilmektedir. İbrahim Bey'in de biraz önce yukarıda belirttiği gibi, keyif verdiği sürece bu hobi süreklilik gösterir. Teorik-pratik paylaşımlar ile bireysel başarılar artar, takım başarısına dönüşür, takım başarıları ülke başarısı getirir, ülke başarısı da eminim ki hepimiz için bir gurur kaynağıdır. (Tohumlar fidana, fidanlar ağaca, ağaçlar ormana dönmeli yurdumda)

Bu hobiye zaman ayıran bizler de, minyatür bir toplum olduğumuz için elbette ki içimizde görüş ayrılıkları, farklı bakış açıları olacaktır. Fakat temel kaidemiz, sevgi ve saygı sınırları çerçevesinde özellikle takımlar arasında tatlı bir rekabet oluşturmak olmalıdır. Bu rekabeti, bizi hobiden soğutan değil de aksine motive edip yeni başarılara taşıyan bir güç olarak görmekte fayda var diye düşünüyorum.

Bu yüzden 2015 yılı hedefim ulusal müsabakaların hepsine katılmak, bununla birlikte bütün takım arkadaşlarımı da elimden geldiğince katılmaları için teşvik etmektir.

Uluslar arası bir müsabakaya katılmak 2016 hedefim olsun, step by step :)
HW97K .177 & Hawke 6,5-20x42

Resim
Kullanıcı avatarı
enickma

Gerçek İsim: Bahadır Yeşil

Mesajgönderen Ertarda » 11 Ara 2014 23:29

Havalı tüfekte henüz çok yeniyim. Ama foruma girip yapılanlara bakınca sanırım bu işi biraz daha ciddi ele alacağım.
Be yourself, no matter what they say...........

Zor olduğu için cesaret edemediğimiz şeyler, aslında biz cesaret edemediğimiz için zordur..!
Kullanıcı avatarı
Ertarda

Takım: HİT
Gerçek İsim: Ertuğrul Arda

Mesajgönderen BÜLENT1962 » 12 Ara 2014 01:51

niğdeli51 yazdı:
BÜLENT1962 yazdı:Öncelikle tüm dostlara selamlar. Sanıyorum bu foruma ilk kez yazıyorum. Zaman buldukça bu forumuda takip etmek niyeti ile başlıyorum. Ben yeni yılda da aynen 2014 yılında olduğu gibi biraz doğa ile başbaşa olabilmek biraz da yoğun iş hayatı ve günlük yaşantının kaçınılmaz getirisi olan stresimizi atmak amacı ile mangallı-mangalsız ayırımı yapmaksızın bu hobimi devam ettirmek arzusundayım. Belki zaman ve mekan uygunluğu çerçevesinde ulusal yada bölgesel çapta düzenlenecek bir yarışmaya dostlarla tanışma adına katılabilirim,ancak asla dereceler ile bir ilgim ve hırsım olmaz. 52 yıllık hayatımın nerede ise üçte ikisinde azami stres ve sorumluluk yükü ile yorulan benliğimi birde hobiden gelen kazanma hırsı ile zorlamak düşüncesinde değilim.. Hobiyi sadece zevk için yapanlardanım.Saygı ve sevgilerimi sunuyorum..

Aramıza hoş geldin Bülent Abi.

Çok teşekkürler Lâtif kardeşim, Artık buralardayım..bu arada kısmetse ayın 18 inde de Adana'da ziyaretindeyim..Haberleşiriz..
AA 510 XTRA FAC .22 / HW 97 KT .22 / KALIBRGUN .35
Kullanıcı avatarı
BÜLENT1962

Gerçek İsim: R. BÜLENT PEKCAN

Mesajgönderen Levent » 13 Ara 2014 02:17

Benim için hobi olarak başlayan havalı silah artık FT den ibaret oldu, bu nedenle spor olarak bakıyorum. Bu seneden itibaren birde okul çıkınca hem iş hem okul birde ailevi sorumluluklar nedeniyle bütün ulusal yarışmalara katılamam gibi geliyor fakat tüm inkanları zorlayarak tüm müsabakalara katılma niyetindeyim.
Steyr LG100 & Sightron SIII 10-50x60

Resim
Kullanıcı avatarı
Levent

Takım: A TAKIMI
Gerçek İsim: Levent Gürünlü

Mesajgönderen Moltak » 14 Ara 2014 23:50

Aynı şekilde bende ne kadar 4 tane FT yarısmasına katılsamda halen acemilik ve antreman eksikliği okulumdan dolayı cidden vakit bulamıyorum Ankara yarısmasına katıldıgımda elime 2 aydır tüfek almıyordum ve bir şekilde FT için ekipman eksiğim var tüfeği gecen kış tamamladım kısmet ise bu kışta diğer eksiklerimi tamamlıyıp paralax tekeri turret kapağı v.s önümüzdeki yarısmalara tam teşekkül katılmak imkanım oldukca butun yarısmlara katılmayı düşünmekteyim tek sorunum suanda Mayıs ayında yapılcak yarısmada sınav dönemine gelmemeli yoksa katılmam mümkün olmıcak
AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo
Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40
AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2
Kullanıcı avatarı
Moltak

Gerçek İsim: Onur Şahin

Mesajgönderen 3rdii » 15 Ara 2014 05:25

Ah... İşimden dolayı fırsat bulabilsem Daystate Air Wolf' umla yapmak istediğim çok şeyim var ama maalesef hiç fırsatım olmuyor. Yatıyor Cengaver, sanırım 2015' te satışa çıkaracağım. :( Saygılar...
Kullanıcı avatarı
3rdii

Gerçek İsim: Erden ÖZDEN

Önceki

Dön Anketler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir