EFTF Kurucu Üyesi: Türkiye

Son FT & BR atıcılık haberleri..

EFTF Kurucu Üyesi: Türkiye

Mesajgönderen bsR » 13 Şub 2014 00:11

Malumunuz Dünya Field Target Federasyonu(WFTF-World Field Target Federation), Dünya Şampiyonlarını her yıl düzenliyor.. Avrupa Şampiyonaları’nı ise geçtiğimiz yıla kadar İngiltere Field Target Birliği (BFTA-British Field Target Association) tarafından tertiplenirdi. Ancak Almanya’daki son Dünya Şampiyonası’nda alınan kararla bundan sonra Avrupa Şampiyona’ları yeni kurulan Avrupa Field Target Federasyonu (EFTF-European Field Target Federation) tarafından düzenlenecek.
Diğer taraftan, Dünya Field Target Federasyonu(WFTF-World Field Target Federation)’a yakın zaman önce ülke üyeliğimizi uzun uğraşlar sonucu sağlamıştık. Dünya federasyonu sitesinin ana sayfasında da bu haber duyrulmuştu. O dönem WFTF’ye üye olduğumuz için, WFTF Başkanı Sayın Andy Kays'inde önerisiyle yeni kurulan EFTF’ye de üyeliğimiz otomatikman sağlanmış oldu. WFTF üyeliğinde elimizi çabuk tutmamızın olumlu bir sonucuydu bu, zira artık EFTF üyeliği de tıpkı WFTF üyeliğinde olduğu gibi pek çok zorlu prosedür ve oylama sonucu olacak.

Gelelim asıl habere; Avrupa Field Target Federasyonu (EFTF-European Field Target Federation) yukarıda da bahsettiğimiz gibi yeni kuruldu ve Avrupa Şampiyonası’nı tertipleme konusunda tam yetkili hale geldi.. Bizim üyeliğimizde bu kuruluş dönemine denk geldiği için sadece üye değil aynı zamanda Field Target atıcılığını geliştirmek ve Avrupa Şampiyonaları’nı düzenlemek için EFTF’yi kuran Asli Kurucu Üye'lerden biri olduk ve bu ünvanı bizzat EFTF ve ENFTA başkanı Sayın Kaudi Jalakas’ın imzalı sertifikasıyla edindik.. Yani kısaca ülkemiz Türkiye Avrupa Field Target Federasyonu (EFTF-European Field Target Federation)’nun kurucularından ;)

İşte başkandan imzalı resmi EFTF Asli Kurucu Üye Sertifikamız -->

Resim
G. Başar ÖZTUNA
WRABF Türkiye Temsilcisi
ERABSF Türkiye Temsilcisi
WFTF Türkiye Temsilcisi
EFTF Türkiye Temsilcisi & Yönetim Kurulu Üyesi

Resim Resim

Steyr LG110 FT & Sightron SIII 10-50X60 FTIRMOA
"The greatest education in the world is watching the masters at work"

Resim
Kullanıcı avatarı
bsR
ADMIN / FOUNDER / OWNER

Takım: FTBRİZMİR
Gerçek İsim: G. Başar Öztuna

Re: EFTF Kurucu Üyesi: Türkiye

Mesajgönderen Erhan Ay » 13 Şub 2014 00:21

Kim ne derse desin bu hobi sana çok şey borçlu Başar.. Tebrik ederim.
AA FTP 900 + Leupold Competition 45x45
FX Impact 6.35 + Hawke ED 10-50x60 TMX

Resim Resim Resim Resim
Kullanıcı avatarı
Erhan Ay

Takım: A TAKIMI
Gerçek İsim: Erhan Ay

Mesajgönderen Levent » 13 Şub 2014 00:46

Başar abi gösterdiğin çaba ve emeklerin getirisini görmek beni mutlu etti. Kurucu üye olmak önemli bir gelişme, protokolde her daim yerimiz olacak. Bir atıcı olarak sana teşekkür ediyorum.
Steyr LG100 & Sightron SIII 10-50x60

Resim
Kullanıcı avatarı
Levent

Gerçek İsim: Levent Gürünlü

Mesajgönderen ERDİNÇ » 13 Şub 2014 00:56

Eline Emegine saglik Basar hocam, gercekten uzun zamandir emek harcidin ve karsiligini hep beraber aldik. Bize dusen bir gorev olursa mutlaka haberleselim. Seni bu konuda oldukca yalniz birakiyoruz. İzmir yarismasinda kendi aramizda secim tarzi biseyler yapabiliriz belki, gerekli heyetler olusturup gorev dagilimi yapilabilir.
Steyr Challenge FT & Nikko Stirling Diamond 10-50x60
Resim Resim Resim
Resim Resim Resim
Kullanıcı avatarı
ERDİNÇ
ŞAMPİYON

Gerçek İsim: Erdinç Bilgili

Mesajgönderen PRETORAN » 13 Şub 2014 01:41

Başar camiamızın yurt dışında tanınması için gösterdiğin bu emekler unutulmayacak, şahsım ve camia ruhu adına teşekkür ederim...
Resim Resim
AA FTP 900 & Falcon T50 10-50x60
HW 97 FT & Nikko Diamond 10-50x60
AA S510 & Hawke SrPro 8-32x56
Diana Mod 54 Airking & Hawke 6-24x44 Varmint
HAVALI KUVVETLER
PRETORAN
Kullanıcı avatarı
PRETORAN

Takım: HAVALI KUVVETLER
Gerçek İsim: Gökhan Mutcalı

Mesajgönderen EmRe74 » 13 Şub 2014 01:48

Artık yürümüyor koşuyoruz Başar'ım... Camia adına büyük başarı ellerine yüreğine sağlık :)
Steyr LG 110 FT .177 (Sightron SIII 10-50x60)FT
Spyderco's

Resim
Kullanıcı avatarı
EmRe74

Takım: FTBRİZMİR
Gerçek İsim: Emre Özkardeş

Mesajgönderen Robar » 13 Şub 2014 02:18

Büyük gelişmeler hızlı ilerleme, sonuçları camia adına harika olacak bravo Başar.
Resim
Kullanıcı avatarı
Robar

Takım: FİLİNTALAR
Gerçek İsim: Hakan Güneytepe

Mesajgönderen togay yurtsever » 13 Şub 2014 11:01

Artık gelen güzel haberlere şaşırmıyorum.
Her zaman söylerim,hobi adına elini taşın altına sokarsan yol alırsın. Yoksa sadece izlersin.
Başar elini o taşın altına sokmaktan hiç çekinmedi helal olsun. Ben şahsım adına söylüyorum kendi bölgemizde hep taşın altında elimiz olsun istedik ama yapamadık.
Bu yürünen yolun nasıl taşlı ve zor olduğunu biliriz. Yalnız kalmak yıldırır, soğutur.
O yüzden Başar,yanındayız.
Daystate AirWolf Tactical .22 & Bushnell Elite 6500 tactical 4.5-30x50
togay yurtsever

Takım: ADANA TİM
Gerçek İsim: Togay Yurtsever

Mesajgönderen arth-wader » 13 Şub 2014 14:17

Başar ben uçak biletini millerle alacağım, herhalde tüfeğimizi de ayarladımmı ben varım!
AirArms FTP900, Sightron FTMH 10-50x60, OO-kuma custom parts

Resim Resim
Kullanıcı avatarı
arth-wader

Takım: HAVALI KUVVETLER
Gerçek İsim: Artun Kocaman

Mesajgönderen mbe » 13 Şub 2014 21:10

Başar tebrikler.

ERDİNÇ yazdı:Eline Emegine saglik Basar hocam, gercekten uzun zamandir emek harcidin ve karsiligini hep beraber aldik. Bize dusen bir gorev olursa mutlaka haberleselim. Seni bu konuda oldukca yalniz birakiyoruz. İzmir yarismasinda kendi aramizda secim tarzi biseyler yapabiliriz belki, gerekli heyetler olusturup gorev dagilimi yapilabilir.

Bence, olanağı olan arkadaşların yarışamaya gitme olasılığı olduğu için, oraya yönetim kurullarının oluşturulmuş olarak gidilmesi çok uygun olur, bu nedenle Mayıs ayını beklemeden camianın bu kurullar için harekete geçmesi çok yerinde olur.

togay yurtsever yazdı:Artık gelen güzel haberlere şaşırmıyorum.
Her zaman söylerim,hobi adına elini taşın altına sokarsan yol alırsın. Yoksa sadece izlersin.
Başar elini o taşın altına sokmaktan hiç çekinmedi helal olsun. Ben şahsım adına söylüyorum kendi bölgemizde hep taşın altında elimiz olsun istedik ama yapamadık.
Bu yürünen yolun nasıl taşlı ve zor olduğunu biliriz. Yalnız kalmak yıldırır, soğutur.
O yüzden Başar,yanındayız.

Togay'a katılıyorum, bu kadar uğraştan sonra Başar'ın kesinlikle yalnız bırakılmaması, özellikle genç arkadaşların elini taşın altına koyması çok iyi olur.
Resim
AIR ARMS S410 XTRA FAC 5.5 mm - 6.5-20x40 LEOPOLD VX-3 EFR TARGET
DAYSTATE MK4 PANTHER 5.5 mm - 10-50x60 NIKKO STIRLING DIAMOND
FX BOSS 7.62 mm - 6.5-20x42 HAWKE SIDEWINDER 30 TACTICAL
FX REVOLUTION 5.5 mm - 3-10x50 KAHLES CL-L
GUNPOWER SSS 5.5 mm - 8.5-25x42 HAWKE SIDEWINDER 30 TACTICAL
BENJAMIN MARAUDER BP 2220 5.5 mm - 1.5-5x20 LEOPOLD VX-3
WEIHRAUCH HW 77K 4.5 mm
ZORAKİ HP-1 4.5 mm - DOCTER SIGHT II
Kullanıcı avatarı
mbe

Takım: FİLİNTALAR